top of page

Blog

Znajdź inspirację, trendy i poradniki na naszym blogu.

Jakość naszych mebli

Najwyższa jakość drewnianych mebli wyróżnia “Cosy Wood” na tle konkurentów. Do produkcji naszych wyrobów używany jest wyłącznie materiał wysokiej jakości - lity dąb, obrobiony lakierem, twardym woskiem lub olejem lnianym. Każdy model jest wyposażony w odporne na zużycie okucia.Powłoka mebli “Cosy Wood”


Od jakości powłoki zależy nie tylko wygląd mebla, ale także jego właściwości użytkowe. Ważne jest, aby mieszanka nie zawierała szkodliwych substancji. Temu zagadnieniu poświęcamy szczególną uwagę. Nasze meble pokrywane są przyjaznymi dla środowiska powłokami.


Olej lniany


Skład obejmuje tylko olej lniany. Powłoka nie zawiera utwardzaczy i innych toksycznych składników. Meble z powłoką olejową są odpowiednie dla osób skłonnych do alergii. Olej całkowicie wchłania się w drewno, nie pozostawiając na nim żadnego filmu. To sprawia, że ​​materiał jest podatny na wilgoć.


Twardy wosk


Powłoka wykonana jest na bazie naturalnych olejów (dyniowego, lnianego lub słonecznikowego) z dodatkiem wosku (włoski produkt Borma Wachs). Powłoka jest cienka, całkowicie wchłaniająca, zapewnia meblom dobre właściwości hydrofobowe.


Lakier akrylowy


Do pokrycia drzewa używany jest lakier włoskiej marki Ilva. Syntetyczna powłoka o innowacyjnym składzie jest bezwonna, nie zawiera szkodliwych substancji, a także zapewnia naturalnemu materiałowi niezawodną ochronę przed wilgocią i zabrudzeniami. Ta opcja jest idealna do mebli przeznaczonych do użytku w biurach, restauracjach, hotelach.


Szkliwo


Ten sam lakier akrylowy, ale tylko z dodatkiem barwnika. Za pomocą tego materiału staje się możliwe nadać drewnu oryginalny odcień. Do pokrycia naszych mebli używamy produktów włoskiego producenta LTL group.Okucia meblowe i klej


Zwracamy szczególną uwagę na jakość okuć. Ma to szczególne znaczenie przy produkcji mebli, które są układane. Odporność produktów na zużycie i ich żywotność zależą od właściwości komponentów. Korzystamy z produktów następujących marek:

  • SISO (Dania);

  • BLUM (Austria).

Drzwi komód i szafek otwierają się bardzo łatwo. Stoły są układane w ciągu kilku sekund bez większego wysiłku. Produkty z wysokiej jakości markowymi okuciami zachowują swoją funkcjonalność przez wiele lat.

A ostatni to spoiwo. Korzystamy z produktów holenderskiego producenta Akzo Nobel oraz fińskiego Kiilto. Klej jest wodoodporny i całkowicie bezpieczny, gwarantuje niezawodne łączenie elementów mebli.

38 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page