top of page

Blog

Znajdź inspirację, trendy i poradniki na naszym blogu.

Dbanie o meble dębowe

Elegancja, wygoda i funkcjonalność to dźwignie współczesnego konsumenta. Jeśli dotyczy to życia prywatnego, wówczas dodamy również bezpieczeństwo, oryginalność i dyspozycyjność. Marzysz o połączeniu tego wszystkiego we wnętrzu swojego domu lub biura? W takim razie skorzystaj z oferty stylowych mebli drewnianych marki Cozy Wood.Jakość jest naszym atutem

Drewniane meble to gust arystokratki. Muszą mieć w sobie aromat elegancji i lekkości. Dlatego konieczne jest kontrolowanie nie tylko preferencji projektowych konsumentów, ale także zagwarantowanie jakości surowców, powłoki i działania produktu. Wykonane z naturalnego drewna

  • komody,

  • stoły,

  • łóżka,

  • szafki,

  • różne krzesła (od huśtawki po fotel),

  • konsola.

Przetestowany przez czas i będzie ozdobą każdego domu. Takie produkty otulą Cię ciepłem i komfortem.

Należy jednak pamiętać, że zarówno „klasyka”, jak i „nowoczesność”, podobnie jak rodzice i dzieci, wymagają opieki. Meble wykonane z naturalnego drewna nie są wyjątkiem.


Pielęgnacja jest pierwszą rzeczą we wszystkim

Choć drewniane meble są trwałe w użytkowaniu, eleganckie i praktycznie odporne na wszelkie wpływy, kilka wskazówek dotyczących eksploatacji nie zaszkodzi.

Drzewo nie lubi wilgoci

Na pewno nie to, co rośnie w ogrodzie, a stół czy komoda w Twojej sypialni nie upiększy się po rozlanej kawie czy przemoczonej szmatce. Dlatego przetrzyj je miękką (suchą lub półwilgotną) ściereczką, przesuwając się w kierunku środka produktu.

Drzewo nie potrzebuje „masażu”

Oznacza to, że należy unikać nadmiernego tarcia, aby jak najdłużej zachować naturalny wzór podstawy szafki lub łóżka.

Drzewo nie pobiera ciepła

Unikaj bezpośredniego światła słonecznego, które powoduje utratę koloru i połysku.

Drzewo potrzebuje przestrzeni

Zaleca się umieszczanie szafek i komód z dala od grzejników lub baterii, sprzyja to wysychaniu ramy.

Drewno przeciwko „kopnięciom”

Takie meble należy przenosić z miejsca na miejsce, podnosząc, a nie pchając. Po pierwsze pozostawiają „ślad” na powierzchni, a po drugie umożliwiają transport w stanie częściowo rozłożonym.


Coś z kosmetyki meblowej

Drewniane meble można łatwo odnowić. Mistrzowie w antykwariatach lubią z nimi pracować, ożywiając stare produkty. Aby jednak zapobiec przedwczesnemu starzeniu się krzesła, szafki czy łóżka, należy stosować różnego rodzaju spraye, kremy czy emulsje do pielęgnacji mebli wykonanych z naturalnego drewna. Nie zapomnij również o polerowaniu, zachowuje połysk i tworzy dodatkową warstwę ochronną dla powierzchni.

Jeśli wolisz „medycynę ludową”, pamiętaj o zwykłym occie i wosku. Jakościowo oczyszczą powierzchnię, zamaskują rysy i przywrócą powłokę lakierniczą.

Radosne pomysły na własny komfort i korzyści ot Cozy Wood.


27 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page